70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Kalisz Pomorski

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Promocja pieluchy Kalisz Pomorski

Choroby wieku podeszłego

Ciało człowieka z rozwojem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w funkcjonowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to wyłącznie niewiele z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Police

Choroby wieku starczego to efekt naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, natomiast ich wykonanie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a także opieki i porad w najciemniejszych czynnościach. Mogą mieć kłopot np. z stałą toaletą – wtedy dostępne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może dotyczyć i mężczyzn. To niepowtarzalna spośród najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Potrafi istnieć faktem chorób układu nerwowego, najczęściej choć jego podstawą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Police

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dużych, ale same wdrożyć odpowiedni plan działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to druga z chorób będących szczególnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i najwyższe jest u osób po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej wiąże się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia świadomości i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sytuacje oraz doświadczeń, problemy z chronologią pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie tenże i zapomni ważnych rzeczy – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie tenże na wieś zaś nie będzie potrafił wrócić – potrafi się to przygotować tragicznie. Zaburzenia myśli to rozsądna i podstępna dolegliwość, często – pomimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Potrafi więc stanowić ale i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego działalność. Zaburzenia te mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To zaburzenie układu sercowo-naczyniowego jest głównie u pań po 65. roku życia – jest na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, często w wczesnym stadium. Choroba jest efektem procesów trwających w naczyniach tętniczych w wartość starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które mogą doprowadzić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl rośnięcia i niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich miar alkoholu, lecz także uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić poziom życia oraz dietę, a także minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i stosować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania prowadzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może funkcjonować bez widocznych objawów. Istnieją natomiast czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Police

0 0 vote
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments